Zjarri në 30 metra lartësi, djeg me furi cdo gjë. Marrin fund 15 hektarë pisha

Një zjarr i madh që ka pushtuar pyllin e Darëzezës në Fier është duke u përhapur me shpejtësi të madhe duke djegur mbi 15 hektarë pisha në këtë zonë.

Flakët e zjarrit favorizohen nga era e fortë duke përparuar me shpejtësi.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Fierit por është kërkuar ndihmë dhe nga qytetet e afërta Roskoveci, Ballshi dhe Lushnja.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*