Zjarret në vend, Çako:Përgjegjës pushteti vendor

Drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka reaguar për rastet e zjarrit që kanë djegur qindra hektarë me pyje dhe pisha nga veriu në jug të vendit.

Kreu i Emergjencave ka kritikuar ashpër autoritetet vendore, që sipas tij, puna e tyre përfundon me konstatimin e problemit dhe nuk bëjnë asgjë më tepër për parandalimin apo edhe zgjidhjen e rasteve.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*