Zbardhet i gjithë vendi nga dëbora, vështirësohet qarkullimi i mjeteve, disa qytete pezullojnë mësimin

I gjithë vendi pothuajse është pushtuar nga reshje të dendura dëbore, gjë e cila ka penguar dhe qarkullimin lirshëm të automjeteve.
Dëbora ka mbuluar Gjirokastrën, Korçën, Elbasanin, Dibren, Shkodrën si dhe shumë qytete të tjera të vendit.
Trashësia e borës ka shkuar nga 15 në 30 cm, gjë e cila pengon qarkullimin dhe lëvizjen e automjeteve.
Ndërkohë është bërë i ditur pezullimi i mësimit në Gjirokastër, Pukë dhe Fushë Arrëz .

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*