U shkarkua nga posti i gjyqtarit, Broci: KPK mori urdhër nga Rama, beteja ime do shkoj deri në fund

 

Menjëherë pas vendimit të dhënë nga KPK për shkarkimin nga detyra për gjyqtarin e Gjykatë së Lartë Artan Broci, ka ardhur dhe reagimi i tij.

Deklarata:

K.P.K si komisaret politik te kryeministrit nuk dolen dot nga urdherat politik.
U provova se te ardhurat e mija jane te ligjeshme te konfirmuara nga Tatimet, kalova ne pikepamjen time te tre testet Pasuror, Profesional dhe Figuren por nuk kalova dot testin e nenshtrimit per ceshtje te caktuara dhe ate te Kryetarit te Keshillit te Emerimeve ne Drejtesi.
Beteja ime ligjore do vazhdoje deri ne fund. flm!

The post U shkarkua nga posti i gjyqtarit, Broci: KPK mori urdhër nga Rama, beteja ime do shkoj deri në fund appeared first on Gazeta Ora.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*