Sondazhi i FMN: Turizmi në Shqipëri është më zhgënjyes së kurrë! Shteti harroj plazhet publike

 

Prej 24 orësh në faqet online të First Media Netëwork është hapur një sondazh në lidhje me turzimin në Shqipëri. A ofrohen kushtet e nevojshme për turizëm në Shqipëri? Pyetje së cilës qytetarët i janë përgjigjur në mënyrë negative.

Një pjesë e madhe e tyre shfaqin mendime negative përsa i përketë kushteve që ofrohen nga bizneset, pavarësisht se natyra i ka dhuruar Shqipërisë shumë mundësi të mira e favorizuese.

Qytetarët nga Shqipëria dhe Kosova ankohen në lidhje me tarifat e larta, mënyrën dhe shërbimin jo korrekt nga ana e subjekteve që operojnë në zonat turistike, dhe neglizhencën e shtetit për krijimin e hapësirave për plazhe publike.

The post Sondazhi i FMN: Turizmi në Shqipëri është më zhgënjyes së kurrë! Shteti harroj plazhet publike appeared first on Gazeta Ora.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*