Shqipëri, vendi i çudirave në sistemin e drejtësisë

 

Një avokate mbetet nën masën e arrestit së bashku me klientin e saj, ndërkohë prokurori i cili dyshohet se ka marrë shumën monetare prej 2000 eurosh thjesht dhe vetëm është pezulluar nga detyra…

Pra avokatja e cila ka dhënë rryshfetin burgoset, ndërkohë prokurori i cili ka marrë paratë nuk vuan asnjë masë dënimi, por mund të jetë diku, kudo qoftë mbase dhe duke prishur shumën monetare të përfituar (nëse i ka marrë)

E nëse jo, pse duhet të qendroj pas hekurave avokatja?

The post Shqipëri, vendi i çudirave në sistemin e drejtësisë appeared first on Gazeta Ora.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*