Rama pranon realitetin e Shqipërisë. Publikon videon e familjes në mjerim, pa bukë, ujë e drita.

Kryeministri Edi Rama me anë të një video të shpërndarë në Facebook ka vënë në dukje e duke pranuar kështu realitetin në të cilin ndodhet Shqipëria. Video e tij tregon një familje në skamje.
“Kjo eshte banesa ku jetoj me 5 femijet, pa uje, pa drita, pa rruge, marr vetem nje ndihme ekonomike. Ja kjo eshte familja ime, femijet kane mbaruar tetevjeçaren, vajzat e vogla vazhdojne shkollen”- tregon i zoti i shtepise. Banesa nuk ka shtreter per te gjithe dhe Rama e pyet: Ku flini? Ai pergjigjet: Sheshit, ja si shikon, me mundesite e mia, kaq mundesi kam. “Do te shikojme tu gjejme nje menyre t;u ndihmoje edhe per shtepine, edhe per femijet edhe per mundesi per ndonje blegtori te vogel”- thotë Rama

.

MIRËMËNGJESIdhe pa asnjë koment për çka do të shihni, ju uroj një fundjavë sa më të qetë 🙏

Posted by Edi Rama on Friday, September 7, 2018

 

 

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*