Other News

Man. United mposht me penallti Realin

Manchester United fitoi me penallti ndaj Realit të Madridit  në ndeshjen e vlefshme për International Champions Cup, turne miqësor që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Koha e rregullt mes dy ekipeve përfundoi në barazim 1-1, ku për skuadrën e drejtuar nga Mourinho shënoi në fundin e pjesës […]

Përleshje e armatosur në qendër të Tiranës

Vetëm pak minuta më parë rreth orën 21:18 pranë gjimnazit Partizani në Tiranë janë dëgjuar disa të shtëna armësh. Sipas informacioneve paraprake bëhet fjalë për një përplasje midis disa personave brenda një lokali, si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Policia është duke bërë hetimin e ngjarjes gjë për […]

Aktivistë të shoqërisë civile i drejtohen kryeministrit për çështjen e mbetjeve spitalore

Dje para Kryeministrisë është zhvilluar një protestë nga Shoqëria Civile kundër mbetjeve të rrezikshme spitalore. Figura të rëndësishme të jetës mediatike, si dhe ambientalistë të ndryshëm shprehën indinjatën e tyre ndaj shtetit shqiptar mbi mënyrën e se si mbetjet e rrezikshme spitalore hidhen në vende pa kurrafare sigurie, të cilat […]