Other News

Këshillat “magjike”për tu bërë i suksesshëm nga mafiozët më të mëdhenj në botë.

Nga vet fjala “mafiozë” ata janë të rrezikshëm,të dhunshëm dhe të pamëshirshëm.Përmes veprimeve të tyre  të dhunshme kanë shkaktuar shumë fatkeqësi,por nuk mund  t’u  heqësh  presjen kur bëhet fjalë për sensin e  tyre e të bërit biznes sepse janë të paarritshëm.Bosët mafiozë  dinë se si te bëjnë biznes,sikurse dinë edhe […]

Jamarbër Malltezi ja përplas në fytyrë të vërtetën e ndotjeve masive në Kamëz Xhelal Mziut

Ndotja masive që ka përshirë qytetin e kamzës është një rrezik tepër  i madh sepse ajo ndikon drejtpërsëdrejti në shëndetin e banorëve të Kamzës .Kjo ndotje është dënuar  publikisht nga drejtuesi i departamentit të Mjedisit në PD Jamarbër Malltezi  i cili pasi është vënë  në dijeni të situatës  ka vënë […]

Durrësi turistik me plera gjithandej!

Vera ka filluar dhe numri i pushuesve të cilët pushojnë përgjatë bregdetit janë të shumtë. Ndër qytetet bregdetare, do të fokusohemi te Durrësi. Është një qytet i cili  ka një numër të konsiderueshëm pushuesish vendas apo të huaj. Ndër këta vizitorë kemi dhe ata më “kureshtarët” të cilët  duan të […]

Gjykatësi Kroat që vendosi për ekstradimin e Morinës: çështja në dorë të gjykatës së lartë

Gjykatësi kroat, që mori vendimin për të ekstraduar drejt Serbisë Ismail Morinën, në  një intervistë të dhënë për të përditshmen serbe “Vecernje Novosti”, ka deklaruar se vendimi për çështjen që ai mori tashmë është në dorë të  Gjykatës së Lartë të Zagrebit e cila do të japë edhe vendimin përfundimtar. Mundësitë […]

Si Viagga: Shqipëria është destinacioni i ri turistik për italianët

Këtë të dielë Kryeministri Rama e ka nisur me një postim në facebook ku i përshendet ndjekësit e tij me artikullin e rradhës të agjencive Italiane, kësaj herë të “Si Viagga”, rreth bukurive të Shqipërisë dhe turizmit në vendin tonë. Mëposhtë është artikulli i pasqyruar nga kryeministri: Shqipëria po bëhet destinacioni alternativ i […]

Futbollistët e kombëtares shprehin mbështetjen ndaj Ismail Morinës

Një numër futbollistësh të kombëtares kanë reaguar ndaj vendimit të gjykatës kroate për ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. Nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale, ata kanë   shprehur mbështetjen e tyre për tifozin kuqezi. Mëposhtë janë disa nga postimet e tyre: Etrit Berisha: “E kem per detyre qe mos t’lejme te vuash prap. #shqiperietnike “ Lorik […]

Ministria Drejtësisë së Shqipërisë shkresë zyrtare Mistrisë së Drejtësisë së Kroacisë për “Ballist” Morinën

Ministri i Drejtësisë i Republikës së Shqipërisë, me shkresën nr. 4782, datë 28/07/2017 drejtuar Ministrisë së Drejtësisë së Republikës së Kroacisë, i ka kërkuar zyrtarisht homologut të tij kroat mos miratimin e kërkesës për ekstradim, duke vlerësuar se kërkesa për ekstradim bie ndesh me Konventën e Këshillit të Europës “Për […]

Çfarë parashikon Kodi Penal për zjarrvënien?

Kohët e fundit janë shtuar së tepërmi vatrat e zjarrit në pothuajse të gjithë territorin e vendit, ku pjesa më e madhe është e qëllimshme për kullota.Emergjencat Civile deklarojnë se 90% e zjarreve janë të shkaktuara nga dora e njeriut dhe jo për shkaqe natyrore. Shumica e qytetarëve nuk janë të ndërgjegjshëm për pasojat […]

Asgjesohen me anë të djegies 227 bimë narkotike Cannabis Sativa në Krujë

Në komunikatën e lëshuar për shtyp, policia e shtetit bën të ditur se nëpërmjet një operacioni të përbashkët  me Interforcën Italiane, efektivet e Komisariatit të Policisë Krujë nëpërmjet monitorimit dhe kontrollit të territorit nga ajri dhe toka në fshatin Shkretë, Njësia Administrative Cudhi kanë konstatuar 227 bimë narkotike të dyshuara të llojit […]

Barcelona – Real Madrid luajnë në… Miami

Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen me njëra tjetrën në turneun miqësor ‘International Champions Cup’ që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndeshja do të zhvillohet pas mesnate, në orën 02:05 në stadium ‘Hard Rock’ të Miami-it. Kjo El Classico do të jetë ndeshja e pare miqësore […]

Trump do të nënshkruajë sanksionet ndaj Rusisë duke shmangur përballjen me Kongresin

Presidenti Amerikan Donald Trump synon të nënshkruajë legjislacionin e miratuar me shumicë dërmuese nga ana e Dhomës së Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve në Kongres për forcimin e sanksioneve mbi Rusinë dhe për t’i dhënë Kongresit fuqinë për ta bllokuar atë nga heqja e tyre. “Presidenti Donald J. Trump lexoi draftet […]

Milinkoviç, trajneri i ri i Kukësit

FK Kukësi ka prezantuar paraditen e sotme trajnerin e ri për sezonin 2017-2018 i cili do të jetë Mladen Milinkoviç. Serbi, pas ekperiencës pozitive sezonin e kaluar tek Luftëtari i Gjirokastrës, tashmë do të jetë në krye të pankinës së ekipit kampion. Në daljen përpara mediave, Milinkoviç tha: “Falenderoj presidentin […]