Other News

Naim Abazi: Për 8 Mars bleva lule për lulen time

Këngëtari dhe moderatori i njohur Naim Abazi ka blerë buqetë me lulë për bashkëshorten e tij,këngëtaren Mihrije Braha. Abazi pohoi se në festën e gruas ka blerë lule për bashkëshorten e tij.“Bleva lule, për lulen” pohoi Abazi. Rikujtojmë se qifti Mihrije Braha dhe Naim Abazi, shumë herë kanë bërë publike […]

Letër publike për kreun e AKU-së Z. Agron Hetoja

Po ju drejtohem publikisht me këtë letër, pasi prej një muaji,ju jeni Drejtuesi i Përgjithshëm i një institucioni tërëndësishëm, i cili është pjesë e Sigurisë Kombëtare. Nëse nuk do ishit vendosur ju në krye të këtij institucioni, por do vazhdohej akoma me telenovelën e qokave për partitë e koalicionit, apo […]

Dy festa në familjen e Shkurte Fejza

Shkurte Fejza është ndër këngëtaret më të njohur të muzikës popullore dhe një nga më të pëlqyerat e këtij zhanrri. Për Shkurte Fejzën 6 dhe 7 marsi janë ditë më të veçanta se ditët tjera. Kjo për arsye se djali i saj, Arbëri dje festoi ditëlindjen, kurse sot burri i […]

Kapen 26000 dollar në Rinas, ja cdo bëhej me to

26 mijë dollar janë bllokuar ditën e sotme në Rinas, të destinuara për të dal jashtë vendit. Sipas policisë paratë i përkisnin një siriani dhe një turku, të cilët synonin t’i nxirrnin ilegalisht nga Shqipëria paratë. Strukturat e Antitrafikut të Doganës në bashkëpunim me Policinë gjatë përpunimit të linjës ajrore […]

Rita Ora ndahet me aktorin Andrew Garfield

Këngëtarja Rita Ora ka ndarë rrugët me aktorin Andrew Garfield, pasi ky i fundit ka kërkuar të ketë jetë më private. 28 vjeçarja është ndier e shkatërruar pas vendimit të aktorit të famshëm. “Rita është e mërzitur për të gjithë situatën. Andreë u nda me të kohët e fundit dhe […]