Lum turistash në Berat, të rinjtë e “Smile Albania” nuk ndalen nga puna

Projekti i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit “Smile Albania” duket se ka një angazhim të ngjeshur në qytetin e vjetër të Beratit.

Të rinjtë e angazhuar gjenden çdo orë pranë turistëve për tu dhënë udhëzime dhe për t’i shoqëruar pranë objekteve historike.

Në Berat se janë afro 4 mijë turistë të huaj.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*