Sport

Nesër shorti i Ligës së Kampionëve

Nesër me fillim nga ora 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit të Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale. Shorti i kësaj faze do të tërhiqet në Nyon të Zvicrës. Skuadrat që do të jenë në short janë: Ajax, Tottenham Hotspur, Manchester United, Porto, Manchester City, Juventus, Barcelona dhe Liverpool. […]

“Majlinda, vula më e fuqishme e Kosovës”

Driton Kuka e ka uruar 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës duke e kujtuar rëndësinë e ambasadores më të mirë të sportit kosovar në botë, Majlinda Kelmendit. Majlinda Kelmendi u bë sportistja e parë që i solli Kosovës medalje olimpike, dhe atë në stil, duke e fituar medaljen e artë në […]

Malcom: Messi nuk është nga kjo botë

Sulmuesi brazilian i Barcelonës, Malcom, ka folur fjalë të mëdha për bashkëlojtarin dhe kapitenin e tij Lionel Messi. Messi është duke luajtur në nivele të larta për më shumë se dhjetë vite dhe plot pesë herë ka fituar Topin e Artë. Magjia, golat, asistime dhe loja e tij ekipore kanë […]

David De Gea zgjidhet portieri me i mirë në botë

David De Gea është zgjidhur portieri më i mirë në botë nga futbollistët. Futbollistët kanë zgjedhur portierin e Manchester United si portierin më të mirë në botë, në ceremonin FIFA që sonte mbahet në Londër. Portieri spanjoll ka arritur ti marrë votat e futbollistëve që të zgjidhet portieri më i […]

ICC/ Atletico mposht me 11-metërsha Arsenalin

Altetico Madrid mposht 3-1 me 11-metërsha Arsenalin në International Champions Cup, në sfidën e tretë brenda ditës që e përcaktoi fituesin në ruletën e penalltive, teksa koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1. Vetëm një nga katër futbollistët e rinj të “topçinjve” arriti të mposhtte portierin Adan, ndërsa ky i […]

Brazili, Tite vazhdon deri më 2022-shin

Federata Braziliane e Futbollit ka njoftuar rinovimin e kontratës së trajnerit aktual Tite deri në vitin 2022, kur do të zhvillohet edhe botërori i radhës në Katar. Trajneri aktual i Selecaos, ish-trajneri i Korinthiasit, mori drejtimin e përfaqësueses në vitin 2016 dhe me sa duket rezultatet e tij, përfshirë edhe […]

Meta takon Ansi Agollin: Mirënjohje për përkushtimin në 73 ndeshjet e luajtura me Kombëtaren dhe arritjet e saj historike.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me futbollistin e Kombëtares Ansi Agolli, i cili luan edhe me ekipin e Karabakut në Azerbajxhan. Meta i ka shprehur mirënjohje futbollistit për arritjet dhe përkushtimin e tij në 73 ndeshjet e luajtura me Kombëtaren shqiptare dhe sfidat e futbollit tonë. […]

Bomba e merkatos: Messi te Interi? Ndoshta!

Marco Tronchetti Provera lëshon bombën e merkatos. Në një intervistë për të përditshmen torineze Tuttosport, administratori i përgjithshëm i Pirellit( sponsorit të Interit mbi fanellë prej pothuajse 2 dekadash) dhe njëkohësisht tifoz i zjarrtë i klubit zikaltër, pyetjes së si mund t’i përgjigjet Interi, Juventusit që gjatë kësaj vere ka […]