Rajoni & Bota

Demi Lovato u drejtohet qendrave të rehabilitimit nga droga pas mbidozës së fundit që i trembi të gjithë

  Demi Lovato dy ditë më parë u shtrua me urgjencë në spital, pasi kishte konsumuar mbidozë heroine. Teksa lajmi qarkulloi në të gjitha portalet këngëtarja sot ka dalë nga spitali dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. Demi ka marrë gjithashtu një vendim të rëndësishëm për jetën e saj. […]

Trump “shfrenon” fantazinë: Shqiptarët mund të nevrikosen dhe fillon Lufta e Tretë Botërore!

“Shqiptarët janë njerëz shumë të fortë dhe shumë agresivë. Ata mund të nevrikosen dhe Urime! Jemi në Luftën e Tretë Botërore.” Këto ishin deklarata e presidenti amerikan Donald Trump, në përgjigje të pyetjes së gazetarit se pse amerikanët duhet të luftojnë për të mbrojtur Shqipërinë, apo Malin e Zi, në […]

Tani quhen “Heronjtë e Tajlandës”, ja cili është ekipi që i shpëtoi jetën 12 fëmijëve në shpellë

Shpëtimi, në dukje i pamundur i djemve të bllokuar prej mbi dy javësh në një shpellë të Tajlandës, ishte rezultat i përpjekjeve titanike të ekipeve të zhytësve vendas, por edhe asistencës së një grupi ekspertësh të huaj, mes të cilëve pati specialistë, inxhinjerë, mjekë e personel ushtarak nga e gjithë […]

Presidentja e Kroacisë dhurata të vecanta për Trump dhe May, zbulojeni cfarë

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, e cila mori shumë vëmendje gjatë çerekfinales në Botëror që vendi i saj fitoi kundër Rusisë, ka shfrytëzuar samitin takimin e Nato-s për t’iu bërë nga një dhuratë liderëve botëror. Fillimisht 50-vjeçarja i dhuroi një bluzë të uniformës që Kroacia mban veshur në Botëror presidentit […]