Politikë

Basha vizitë në SHBA, ja axhenda

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka fluturuar këtë të diel drejt shteteve të bashkuara, ku do të zhvilloi një seri takimesh zyrtare. Burime thanë se ai do të qëndroi në Uashington, deri në datën 12 korrik ku parashikohen edhe takime në Departamentin Amerikan të Shtetit. Kreu i opozitës parashikon […]

Braimllari: Llogaridhënia publike, show për të shfajësuar veten Edi Rama

Fushata e llogaridhënies publike e qeverisë Rama shpesh herë ka vënë në dukje një inskenim në favorë të cështjeve që lidhen me interesa të qeverisë, duke promovuar kështu dhe platformën e famshme të kryeministrit. Në lidhje më procesin e llogaridhënies, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Endrit Braimllari e ka […]

Basha i ekzaltuar i bën re-tweet Salvinit: Mirë se vjen era e ndryshimit!

Ndërsa i uron mirëseardhjen erës së ndryshimit edhe në anën tjetër të Adriatikut duke iu referuar Shqipërisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur deklaratat e ministrit të Brendshëm italian Matteo Salvini ndaj mafies. “Mirë se vjen era e Ndryshimit @matteosalvinimi, së shpejti edhe në anën tjetër të Adriatikut. […]

LSI nuk voton shembjen e teatrit

Petrit Vasili Kreu i Grupi Parlamentar të LSI ka deklaruar se LSI nuk do ta votoj shembjen e teatrit. Nga ana tjetër ai ka theksuar se maxhoranca po vepron në mënyrë anti ligjote me teatrin. Grupi Parlamentar i LSI-së mori në shqyrtim momentet politike më të rëndësishme që kanë karakterizuar […]

Deputeti gjerman: Për Shqipërinë do të kishim qenë dakord për çeljen e negociatave nëse do të ishin përmbushur dy kushte

Intervista Zoti Frei, të enjten ishte parashikuar të bëhej një votim në Bundestag mbi Shqipërinë dhe Maqedoninë, por nuk u bë, përse? Thorsten Frei: Si koalicion qeveritar ne në fakt deri të martën donim që, në kuadër të debatit për deklaratën qeveritare të vinim në votë dy mocione për Shqipërinë […]