Politikë

Kryemadhi nuk e ka vetëm me Ramën, sulmon Hahn: Asnjë deklaratë anglisht se zhbën trafikun e drogës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar pas konferencës së Komisionerit Hahn me kryeministrin Edi Rama. Kryemadhi, teksa sulmon kryeministrin, shkruan se ‘fjalët e bukura nuk të çojnë gjëkundi, aq më pak në BE!’ “As tryezat e stiluara me simbolet europiane dhe që i kushtojnë shtrenjtë buxhetit të Shqipërisë, nuk […]

Takimi me Hahn, Rama: Rrugë e vështirë drejt anëtarësimit, por nuk ka kthim pas

Komisioneri evropian për Zgjerim dhe Politikë fqinjësore, Joahnnes Hahn ndodhet për vizitë në Tiranë, ndërsa ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama dhe anëtarët e qeverisë, ku është prezantuar procesi përgatitor për hapjen e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian. “Puna përgatitore për negociatat nuk do jetë e lehtë. […]

LSI thirrje Ruçit: Komisionet Parlamentare të funksionojnë sipas rregullores së Kuvendit e jo interesave të mazhorancës

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, i ka dërguar ditën e sotme Kryetarit të Kuvendit z.Gramoz Ruçi një letër në të cilën kërkon rikthimin në normalitet të Komisioneve Parlamentare. Në letrën drejtuar kreut të Kuvendit, Vasili shprehet se ka mungesë totale transparence në lidhje me dhënien […]

‘Task Forca Speciale’, Vasili: ‘Forca e Ligjit’ një farsë, pse nuk janë arrestuar ende shefat e policisë së Vlorë?

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka ironizuar Task Forcën Speciale ‘Forca e Ligjit’ e cila për qëllim ka luftën kundër krimit të organizuar. Duke i’u referuar urdhërit për arrestimin e ish drejtuesve të Policisë së Vlorës, Vasili është shprehur se ‘Forca e Ligjit’ është një farsë dhe […]

Lulzim Basha të mos fshihet!

Nga Taulant Balla Të sqarojë publikun për financimin rus, tashmë zyrtarisht nën hetim amerikan Prej disa muajsh tashmë janë bërë publike nga mediat më prestigjioze amerikane transfertat e paligjshme, që pa asnjë deklarim, Partia Demokratike ka bërë për llogari të lobistëve të saj përpara zgjedhjeve të 25 qershorit 2017. Deklaratat […]

‘Qytetari Dixhital’ i Berishës godet sërish: Anija me 500 tonë kripë u zhduk nga Durrësi me ndihmën e vëllait të deputetit të PS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e një qytetari dixhital, ku ky i fundit tregon detaje rreth arratisjes së anijes siriane me 500 tonë kripë nga Porti i Durrësit. Anija u ndihmua nga kapiteni i kapitenerisë së Portit, Taulant Allka dhe kryetari i kapitenerisë […]

Vasili: Në Shqipëri ka dy prokurori

Paraditen e sotme Kreu I grupit parlamentar Petrit Vasili ka dalë në një deklaratë per shtyp duke deklaruar se në shqipëri ka dy prokurori, prokuroria e kryeministrit dhe prokuroria e shtetit shqiptar. Vasili shprehet se Kryeministri nuk e bën të ditur burimin. Deklarata e tij vjen pas prononcimit të Kryeministrit […]

Kryeministri Edi Rama denoncohet në Prokurori nga…

Paraditen e sotme përfaqësues të Opozitës kanë denoncuar në Prokurori Kryeministrin Rama për manipulim të audio-përgjimit të publikuar nga PD disa javë më parë. Sipas Opozitës Rama ka penguar procesin në lidhje me prononcimin për ngjarjen me protagonist Agron Xhafajn, vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Nga momenti që […]