Politikë

I përjashtuari Murrizi shpërthen kundër PD dhe LSI: Kur ‘kurvat’ bëjnë si virgjëresha

Deputeti i zgjedhur nga listat e Partisë Demokratike Myslim Murrizi, i përjashtuar nga funksionet e kësaj strukture pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit ka reaguar ashpër kundër militantëve dhe drejtuesve të PD-së, pasi e kritikuan për vendimin. Ai thotë se nuk pranon moral nga “kurvat “ politike që bëjnë si […]

Mesazhi sensibilizues i të rinjve të LRI-së: Të mbrojmë atë që na takon ne! (VIDEO)

  Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Bashkinë e Pogradecit, ka shpërndarë në rrjetet sociale një klip sensibilizues në lidhje me mbrojtjen e gjithckaje që është e përbashkët. Me anë të kësaj video ata kanë përcjell mesazhe qyetaterie për të gjithë bashkëmoshatarët dhe jo vetëm. LRI Pogradec me […]

Nikolas Label takim me Ballën : Keni bërë punë të mirë, por ka ende sfida përpara

  Kështu është shprehur deputeti gjerman, Nikolas Label për vendin tonë, gjatë konferencës së përbashkët me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Balla dhe Label folën për procesin e negociatave të Shqipërisë me BE-në, ndërsa Balla e siguroi Label se do të vijojë puna për plotësimin e […]

Përjashtimi i Shqipërisë nga lista e DASH, Balliu: Krimi i organizuar po drejton vendin dhe po varfëron shqiptarët

  Nga Marjon Gorica/ I kontaktuar nga Gazeta Ora në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Shqipëria, deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu është shprehur se krimi i organizuar ka kapur gjithcka. Kjo është dhe arsyeja e varfërimit të shqiptarëve. Referuar përjashtimit të Shqipërisë nga Departamenti i Shtetit përsa […]

Dvorani kaloi Vetting-un, Bylykbashi: Do t’i ngremë Bust dhe duhet të emetojmë monedhë me foton e tij

  Pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmoi në detyrë Gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani, ka reaguar deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi. Në një reagim në faqen e tij të ‘Facebook’ demokrati e ka cilësuar me ironi gjyqtarin, engjëll të kryeministrit Edi Rama, i cili […]

Gjon Marku ish-kryebashkiak i PD, në Prokurori për akuzën “Shpërdorim detyre”

Prokuroria e Shkodrës ka marrë si të pandehur ish-kryebashkiakun e PD në Vaun e Dejës Gjon Marku. Sipas komunikatës zyrtare, Prokuroria njofton: “Në Shkodër, sot me datën 18.07.2018, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër, ka marrë si të pandehur për veprën penale të « Shpërdorimit të detyrës » , parashikuar nga […]

Presidentja e Kroacisë vizitë në Tiranë, axhenda nis me takimin në Presidencë

Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka nisur vizitën zyrtare në Tiranë ku është pritur me një ceremoni shtetërore në Presidencë nga Ilir Meta. Pas takimit të dy Presidentët do të zhvillojnë një konference te përbashkët për shtyp në praninë e gazetarëve vendas dhe kroatë. Gjatë vizitës së saj […]

Ironia e Berishës: Suksesi “i jashtëzakonshëm” që bllokoi negociatat me BE

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar mbrëmjen e sotme në lidhje me vizitën e Komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn dhe deklaratën e bërë nga kryeministri Edi Rama. Me një shënim në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha, me një gjuhë ironike thotë se, ‘piktori dështak ka suksese të jashtëzakonshme’. Statusi i Berishës: Një, […]

Kryemadhi nuk e ka vetëm me Ramën, sulmon Hahn: Asnjë deklaratë anglisht se zhbën trafikun e drogës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar pas konferencës së Komisionerit Hahn me kryeministrin Edi Rama. Kryemadhi, teksa sulmon kryeministrin, shkruan se ‘fjalët e bukura nuk të çojnë gjëkundi, aq më pak në BE!’ “As tryezat e stiluara me simbolet europiane dhe që i kushtojnë shtrenjtë buxhetit të Shqipërisë, nuk […]

Takimi me Hahn, Rama: Rrugë e vështirë drejt anëtarësimit, por nuk ka kthim pas

Komisioneri evropian për Zgjerim dhe Politikë fqinjësore, Joahnnes Hahn ndodhet për vizitë në Tiranë, ndërsa ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama dhe anëtarët e qeverisë, ku është prezantuar procesi përgatitor për hapjen e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian. “Puna përgatitore për negociatat nuk do jetë e lehtë. […]