Mënyre Jetese / Stil

Konsumoni karota nëse dëshironi që ta mbani larg këtë sëmundje

Karotat janë burim shumë i mirë i antioksiduesve potentë të njohur si karotenoid. Dietat që kanë shumë karotenoid janë lidhur me zvogëlimin e rrezikut të kancerit të gjirit post-menstrual e gjithashtu edhe kancerit të fshikëzës se urinës, zverkut, prostatës, zorrës, laringut dhe ezofagut, përcjell “Zëri”. Në anën tjetër, dietat me […]

Cigaret elektronike e vështirësojnë lënien e duhanit

Cigaret elektronike vazhdojnë të paraqiten në titujt kryesorë për arsyet e gabuara. Pavarësisht dëshmive për efektet e tyre negative, mbrojtësit e “avulluesve” pretendojnë se e-cigaret ofrojë vlera si pajisje për ta lënë duhanin. Ato ju ndihmojnë ta lini duhanin, thonë ata. Por një studim të ri nga hulumtuesit në Universitetin […]

Rreth 70% e personave që e provojnë një cigare bëhen të varur nga ajo

Shkencëtarët kanë analizuar të dhënat e studimeve të mëhershme me mbi 215,000 njerëz nga e gjithë bota për të treguar se 70 për qind prej tyre kishin filluar të pinin duhan rregullisht pasi e kishin pirë cigaren e parë. Profesori Peter Hajek nga Universiteti ‘Queen Mary’, Londër, thotë se kjo […]

Horoskopi 7 Dhjetor 2017

•Dashi – Sot do të duhet të merrni një vendim të rëndësishme në jetën sentimentale. Keni kohë që përpiqeni të bëni gjënë e duhur, e sot do t’ju duhet të bëni pikërisht këtë. Mbrëmja paraqitet mjaft interesante. •Demi – Dëshira e madhe për të ndryshuar diçka do t’ju kapë papritur. Kjo nuk […]

Njerëzit që e duan vetminë kanë këto 6 tipare të veçanta të personalitetit.

Introvert dhe ekstrovert janë dy kategoritë kryesore në aspektin e personaliteteve dhe mënyrës sesi i qasemi botës. A keni menduar ndonjëherë për cilësitë tipike për secilën prej tyre respektivisht dhe nëse është e mundur të jesh pak nga të dyja? Ky artikull fokusohet tek njerëzit introvert, që duan të kalojnë […]

Hugh Hefner vdes në moshën 91 vjeçare. Cila ishte jeta e themeluesit të revistës Playboy?

Playboy Enterprises Inc deklaruan se ai vdiq në mënyrë paqësore në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, nga shkaqe natyrore. I lindur në 1926 në Çikago, Hefner shërbeu në ushtrinë amerikane në mesin e viteve 1940. Ai u diplomua në Psikologji dhe punoi si një copywriter për revistën e burrave […]

Dëshironi që të ngjani si një princeshë përrallash ditën e dasmës/ Ja fustanet që bëjnë realitet ëndrrën tuaj

  Martesa është një ngjarje shumë e rëndësishme në jetën e gjithësecilit, sidomos për femrat të cilat ëndërrojnë të duken të magjishme në një ditë të tillë. Fustani është detaji më i veçantë në një event martese dhe të gjitha vajzat kanë ëndërruar që fëmijë të kenë një fustan martese […]