LUGINA E PRESHEVËS

Pas shpifjeve të gazetave dhe portaleve të ndryshme, reagon kryetari i komunës së Preshevës

Reagimin e plotë të postuar në faqën e tij zyrtare po e publikojmë më poshtë: Gazeta “Zëri” si dhe disa pamfleta lokale të paguara nga moçali zhytës i stërvjetëruarve politik në Luginë ka shpërndarë një lajm të pavërtetë për kinse jam kundër taksës 100%-she të Republikës së Kosovës ndaj mallrave […]

FABRIKA ZVICERANE E PRODHIMIT TË KREMRAVE HAP DEGËN E SAJ NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

  Kompania e njohur e kremrave VINODERM e prodhuar në Zvicër dhe e shitur në shumë vende të botës, tani më ka përfaqësinë e saj në Shqipëri dhe Kosovë. Fal një bashkëpunimi të ngushtë, fabrika SKIN CONCEPT AG SWITZERLAND  i ka besuar produktet e saj Shqipërisë dhe Kosovës. Vinoderm është […]

“Altini Ingeenering” kompania gjigande e ndërtimit në Luginë

Kompania ‘Altini Ingeenering’ në Miratoc Preshevë, është një nga kompanitë prestigjoze në fushën e ndërtimit dhe tregtimit të produkteve industriale. Me një staf profesionistësh janë në shërbimin tuaj në cdo moment për ndërtimin e objekteve të banimit. Besojini shtëpinë, pronën, biznesin tuaj shoqërisë së ndërtimit ‘Altini Ingeenering’ dhe do të […]

“Një Libër më shumë për Preshevën” nisma e cila bëri bashkë të rinjtë shqiptarë

Mungesa e teksteve shkollore në gjuhën Shqipe në Preshevë po shkon drejt zgjidhjes, kështu është shprehur Shqiprim Arifi kreu i kësaj komune. I ftuar në një aktivitet të zhvilluar në ambjentet e Universitetit Bedër në Tiranë, ku të pranishëm ishin përfaqësues të ndryshëm të shoqërisë civile, medias dhe student, kryetari […]

Mesazhi i të riut shqiptar në zgjedhjet e zhvilluara në Preshevë: Kanë fituar ata që guxuan, ua bëj hallall të gjithë atyre që më kanë fyer, sot Presheva frymon ndryshe!

Almin Shaqiri një i ri aktiv në Preshevë ka dëshmuar dhe njëherë suksesin e tij në këtë vend. Kjo gjë është arritur nga mbështetja e madhe që bashkëqytetarët e tij i dhanë. Almini është pjesë e ekipit të Shqiprim Arifit, personi i cili do të drejtoj Preshevën vitet në vazhdim. […]

Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbështesin interesat e shqiptarve në Preshevë

Shqipërim Arifi, kandidati për Preshevën në zgjedhjet e 24 dhjetorit ka pritur sot Ambasadorin e SHBA-së  z.Kyle Scott. Gjatë takimit të tyre Arifi njohu z.Scott mbi aktualitetin politik në Preshevë. Arifi theksoi dhe njëherë me anë të një postimi të bërë në profilin e tij zyrtar në ‘Facebook’, mbështetjen e […]