Lajme

Kategori i pergjithshme per lajmet….

I përjashtuari Murrizi shpërthen kundër PD dhe LSI: Kur ‘kurvat’ bëjnë si virgjëresha

Deputeti i zgjedhur nga listat e Partisë Demokratike Myslim Murrizi, i përjashtuar nga funksionet e kësaj strukture pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit ka reaguar ashpër kundër militantëve dhe drejtuesve të PD-së, pasi e kritikuan për vendimin. Ai thotë se nuk pranon moral nga “kurvat “ politike që bëjnë si […]

“Për një Shqipëri pa kanabis”, Spiropali: Arritje e rëndësishme në rrugën tonë europiane

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e cila ishte e pranishme në prezantimin e raportit mbi rezultatin në luftën kundër lëndëve narkotike nga Policia e Shtetit dhe Guardia di Finanza, theksoi se këto arritje janë mjaft të rëndësishme për rrugëtimin Europian të Shqipërisë. “Partnerët italianë të GDF […]

Gjithologët mediatik vranë familjen e të miturës nga Kavaja, tani kritikojnë Elisën që i dha kurajo e forcë…

E shitët siç donit mediatikisht, tani merreni me Elisa Spiropalin Ajo nuk detyroi askënd, askush nuk mori njeri me zorë, e sigurisht gjithkush mund të bëj ç’të dojë, mbi të gjitha për të qartësuar dhe opinionin publik. Është për tu përshëndetur e për t’i dhënë kurajo forca e dy prindërve […]

Trajnimi i fuqizimit të shërbimeve sociale në Universitetin e Elbasanit

Në Universitetin e Elbasanit ‘Aleksandër Xhuvani’ është organizuar trajnimi në kuadër të projektit T@SK “Drejt rritjes së kapaciteteve, përgjegjësisë dhe cilësisë së përbashkët në punën sociale”. Projekt tejet i rëndësishëm ky me financim të Bashkimit Europian, me përfaqësi të doktorantëve të rëndësishëm si znj.Eda Çela. Aktivitet ky i cili është […]

Aksidenti i frikshëm i Eni Çobanit, dedikimi i Ardit Gjebreas: Në këtë botë jemi kalimtarë…

Aksidenti që kaloi juristja e njohur Eni Çobani ka bërë të reagojë edhe bashkëpunëtorin e saj në “E diela shqiptare”, moderatorin Ardit Gjebrea. Mjaft i prekur ai ka bërë mëngjesin e sotëm një postim në Instagram ku shprehet falënderues ndaj Zotit, që Eni arriti fatmirësisht të shpëtonte. “Të mendosh se […]

Transformimi rrënjësor i sallës së studimit në godinën Nr.1 të RSU2, me kushte bashkëkohore në shërbim të studentëve

Një ndryshim total i ka ndodhur sallës së studimit në godinën nr.1 të sektorit mjekësi pranë Rezidencës Studentore Universitare Nr.2. Nga imazhet shihet që sot kemi një ambjent modern, me kushte bashkëkohore e me të gjitha nevojat e duhura për një sallë studimi. Infrastrukturë totalisht e re dhe e rikonceptuar […]

I publikoi foton, gazetari i kundërvihet ashpër Berishës: Keq ardhje për ty! I vodhe e vrave shqiptarët, tani shih me ça merresh…

Pas një publikimi të bërë në faqen zyrtare të ish kryeministrit Sali Berisha, ku ky i fundit komenton qendrimin e administratorit të njësisë nr.6 të Tiranës, për hapjen e derës në gjimanazin ‘Petro Nini Luarasi’, ka pasur e disa komente kundrejt tij. Një prej tyre është i gazetarit Marjon Gorica […]

Konviktet e RSU2 me kushte bashkëkohore, kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet në sektorin konvikteve të mjekësisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj inspektoi punimet që po kryhen në godinat e Rezidencës Studentore Universitare Nr.2, në sektorin e mjekësisë, duke zhvilluar më pas një bashkëbisedim me studentët që jetojnë aty. Puna ka nisur fillimisht me sallën e leximit dhe ambjentet e tjera të përbashkëta, për t’i lënë radhën […]

Krimet e Rënda procedim penal për gjyqtarin e Fierit

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë, duke u nisur nga pamjet filmike të transmetuara në datën 08.01.2019 në emisionin “Stop” të televizionit “Klan”, kryesisht, ka rregjistruar proçedim penal për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtojnë funksione publike” dhe “Korrupsioni […]

Zbardhet i gjithë vendi nga dëbora, vështirësohet qarkullimi i mjeteve, disa qytete pezullojnë mësimin

I gjithë vendi pothuajse është pushtuar nga reshje të dendura dëbore, gjë e cila ka penguar dhe qarkullimin lirshëm të automjeteve. Dëbora ka mbuluar Gjirokastrën, Korçën, Elbasanin, Dibren, Shkodrën si dhe shumë qytete të tjera të vendit. Trashësia e borës ka shkuar nga 15 në 30 cm, gjë e cila […]