Lajme

Kategori i pergjithshme per lajmet….

Dy thasë me drogë në makinë, policia arreston tre të rinj në Elbasan

Tjetër goditje në fushën e narkotikëve, falë besimit, bashkëpunimit dhe ndërgjegjësimit të komunitetit. Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë të trafikojnë lëndë narkotike, mbi bazën e një informacioni të marrë nga qytetarët, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në […]

Shqiptarët në SHBA tërheqin vëmendje ndërkombëtare, paradë madhështore kuq e zi

Rrënjët shqiptare vijojnë të ruhen e kultivohet ndër breza në Diasporë, kryesisht në Shtetet e Bashkuara, ku shumë shqiptarë kujdesen me fanatizëm për vlerat e tyre tradicionale dhe kulturore. Në takimin e parë të Paradës Shqiptare për vitin 2019 organizatat shqiptare në Nju-Jork u mblodhën në shtëpinë e “Vatrës” në […]

Zbulohet “takimi” sekret midis Lulzim Bashës dhe Edi Ramës

Situata politike në Shqipëri është shfrytëzuar gjithmonë nga trupa e Portokallisë, e cila përmes humorit jep një pasqyrë të realitetit shqiptar. E teksa nevoja për mbështetje nga ndërkombëtarët është e rëndësishme, Portokalli sjell serish në vëmendje problemet në çiftin Rama-Basha. Ku babi “Berisha” dhe partnerja Kryemadhi, nuk i lënë të […]

RSU2 vëmendje maksimale kushteve të studentëve, godinat e sektorit mjekësi në rikonstruksion të ambjenteve të përbashkëta

Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke ju nënshtruar një pune intensive për rikonstruksionin e ambjenteve të përbashkëta në sektorin e mjekësisë. Në faqen e RSU2 kemi parë që është duke u punuar çdo ditë për përmirësimin e këtyre kushteve. Postimi në faqen e RSU2: Të prirur për të përmbushur misionin […]

RSU2 vëmendje maksimale kushteve të studentëve, godinat e sektorit mjekësi në rikonstruksion të ambjenteve të përbashkëta

Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke ju nënshtruar një pune intensive për rikonstruksionin e ambjenteve të përbashkëta në sektorin e mjekësisë. Në faqen e RSU2 kemi parë që është duke u punuar çdo ditë për përmirësimin e këtyre kushteve. The post RSU2 vëmendje maksimale kushteve të studentëve, godinat e sektorit […]

Letër publike për kreun e AKU-së Z. Agron Hetoja

Po ju drejtohem publikisht me këtë letër, pasi prej një muaji,ju jeni Drejtuesi i Përgjithshëm i një institucioni tërëndësishëm, i cili është pjesë e Sigurisë Kombëtare. Nëse nuk do ishit vendosur ju në krye të këtij institucioni, por do vazhdohej akoma me telenovelën e qokave për partitë e koalicionit, apo […]

Kapen 26000 dollar në Rinas, ja cdo bëhej me to

26 mijë dollar janë bllokuar ditën e sotme në Rinas, të destinuara për të dal jashtë vendit. Sipas policisë paratë i përkisnin një siriani dhe një turku, të cilët synonin t’i nxirrnin ilegalisht nga Shqipëria paratë. Strukturat e Antitrafikut të Doganës në bashkëpunim me Policinë gjatë përpunimit të linjës ajrore […]