Lajme

Kategori i pergjithshme per lajmet….

RSU2 vëmendje maksimale kushteve të studentëve, godinat e sektorit mjekësi në rikonstruksion të ambjenteve të përbashkëta

Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke ju nënshtruar një pune intensive për rikonstruksionin e ambjenteve të përbashkëta në sektorin e mjekësisë. Në faqen e RSU2 kemi parë që është duke u punuar çdo ditë për përmirësimin e këtyre kushteve. Postimi në faqen e RSU2: Të prirur për të përmbushur misionin […]

RSU2 vëmendje maksimale kushteve të studentëve, godinat e sektorit mjekësi në rikonstruksion të ambjenteve të përbashkëta

Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke ju nënshtruar një pune intensive për rikonstruksionin e ambjenteve të përbashkëta në sektorin e mjekësisë. Në faqen e RSU2 kemi parë që është duke u punuar çdo ditë për përmirësimin e këtyre kushteve. The post RSU2 vëmendje maksimale kushteve të studentëve, godinat e sektorit […]

Letër publike për kreun e AKU-së Z. Agron Hetoja

Po ju drejtohem publikisht me këtë letër, pasi prej një muaji,ju jeni Drejtuesi i Përgjithshëm i një institucioni tërëndësishëm, i cili është pjesë e Sigurisë Kombëtare. Nëse nuk do ishit vendosur ju në krye të këtij institucioni, por do vazhdohej akoma me telenovelën e qokave për partitë e koalicionit, apo […]

Kapen 26000 dollar në Rinas, ja cdo bëhej me to

26 mijë dollar janë bllokuar ditën e sotme në Rinas, të destinuara për të dal jashtë vendit. Sipas policisë paratë i përkisnin një siriani dhe një turku, të cilët synonin t’i nxirrnin ilegalisht nga Shqipëria paratë. Strukturat e Antitrafikut të Doganës në bashkëpunim me Policinë gjatë përpunimit të linjës ajrore […]

I përjashtuari Murrizi shpërthen kundër PD dhe LSI: Kur ‘kurvat’ bëjnë si virgjëresha

Deputeti i zgjedhur nga listat e Partisë Demokratike Myslim Murrizi, i përjashtuar nga funksionet e kësaj strukture pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit ka reaguar ashpër kundër militantëve dhe drejtuesve të PD-së, pasi e kritikuan për vendimin. Ai thotë se nuk pranon moral nga “kurvat “ politike që bëjnë si […]

“Për një Shqipëri pa kanabis”, Spiropali: Arritje e rëndësishme në rrugën tonë europiane

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e cila ishte e pranishme në prezantimin e raportit mbi rezultatin në luftën kundër lëndëve narkotike nga Policia e Shtetit dhe Guardia di Finanza, theksoi se këto arritje janë mjaft të rëndësishme për rrugëtimin Europian të Shqipërisë. “Partnerët italianë të GDF […]

Gjithologët mediatik vranë familjen e të miturës nga Kavaja, tani kritikojnë Elisën që i dha kurajo e forcë…

E shitët siç donit mediatikisht, tani merreni me Elisa Spiropalin Ajo nuk detyroi askënd, askush nuk mori njeri me zorë, e sigurisht gjithkush mund të bëj ç’të dojë, mbi të gjitha për të qartësuar dhe opinionin publik. Është për tu përshëndetur e për t’i dhënë kurajo forca e dy prindërve […]

Trajnimi i fuqizimit të shërbimeve sociale në Universitetin e Elbasanit

Në Universitetin e Elbasanit ‘Aleksandër Xhuvani’ është organizuar trajnimi në kuadër të projektit T@SK “Drejt rritjes së kapaciteteve, përgjegjësisë dhe cilësisë së përbashkët në punën sociale”. Projekt tejet i rëndësishëm ky me financim të Bashkimit Europian, me përfaqësi të doktorantëve të rëndësishëm si znj.Eda Çela. Aktivitet ky i cili është […]

Aksidenti i frikshëm i Eni Çobanit, dedikimi i Ardit Gjebreas: Në këtë botë jemi kalimtarë…

Aksidenti që kaloi juristja e njohur Eni Çobani ka bërë të reagojë edhe bashkëpunëtorin e saj në “E diela shqiptare”, moderatorin Ardit Gjebrea. Mjaft i prekur ai ka bërë mëngjesin e sotëm një postim në Instagram ku shprehet falënderues ndaj Zotit, që Eni arriti fatmirësisht të shpëtonte. “Të mendosh se […]

Transformimi rrënjësor i sallës së studimit në godinën Nr.1 të RSU2, me kushte bashkëkohore në shërbim të studentëve

Një ndryshim total i ka ndodhur sallës së studimit në godinën nr.1 të sektorit mjekësi pranë Rezidencës Studentore Universitare Nr.2. Nga imazhet shihet që sot kemi një ambjent modern, me kushte bashkëkohore e me të gjitha nevojat e duhura për një sallë studimi. Infrastrukturë totalisht e re dhe e rikonceptuar […]