Kronikë

Shkrumbohet nga flakët automjeti

Një automjet është shkrumbuar nga flakët ditën e sotme në lagjen “Mërcit” të qytetit të Gjirokastrës. Automjeti është në pronësi të shtetases Donjeta Xhelilit, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet e kësaj ngjarje. The post Shkrumbohet nga flakët automjeti appeared first on Gazeta Ora.

Mish kontranbandë jashtë kushteve i hedhur në bagazhin e makinës, arrestohen 2 shtetas

  Dy shtetas kanë rënë në prangat e policisë pas një aksioni të zhvilluar nga Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë. Ata janë kapur në flagrancë teksa po transportonin një sasi prej 790kg mish i shoqëruar pa dokumentacionin përkatës dhe jashtë kushteve. Mbi ta […]

Në pranga policja e Rinasit, ndihmoi 7 shtetas për kalim të paligjshëm të kufirit (EMRI)

  Një efektive e Komisariatit të Rinasit është arrestuar nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) bënë arrestimin. “Dyshohet për implikimin e punonjëses së policisë Brunilda Duda, me detyrë kontrollore në Komisariatin e Policisë Kufitare dhe Emigracionit Rinas, lindën pas kapjes së 7 […]

Gjon Marku ish-kryebashkiak i PD, në Prokurori për akuzën “Shpërdorim detyre”

Prokuroria e Shkodrës ka marrë si të pandehur ish-kryebashkiakun e PD në Vaun e Dejës Gjon Marku. Sipas komunikatës zyrtare, Prokuroria njofton: “Në Shkodër, sot me datën 18.07.2018, Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër, ka marrë si të pandehur për veprën penale të « Shpërdorimit të detyrës » , parashikuar nga […]

Humbi jetën mëngjesin e sotëm pas një sulmi me armë, kush është ish efektivi i policisë (Emri)

Krimi i ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër ku një cift bashkëshortësh u ekzekutuan me armë në orën 06:40 të mëngjesit, ka tronditur të gjithë vendin. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Naim Gjylbegu’ të këtij qyteti ku burrë e grua janë gjetur të vrarë brenda automjetit të tyre. Gjithashtu në […]