Aktualitet

Investimi i dështuar i Lefter Kokës dhe rreziku që u kanoset banorëve të zonës së “Kodrës së Currilave”

Një realitet vertet i hidhur shihet cdo ditë nga sytë e banorve që jetojnë prej vitesh në “Zonën e Currilave“ Durrës. Investimi aq i përfolur nga Ministri i Mjedisit z. Lefter Koka nuk ka rezultuar i suksesshëm, pasi në këtë zonë ekzistojnë ende problemet që kanë ekzistuar prej vitesh me […]

Adriatik Lapaj/ Pse protestoj?

E kemi parë shpesh herë të reagojë për cdo problematikë që ka shoqëria jonë, tepër entuziast dhe energjik, mund të themi që është shembulli ideal për një rini aktiv, aktivisti dhe avokati Adriatik Lapaj. Në një postim në rrjetin social Facebook, Adriatiku deklaron se përse proteston duke bërë njëkohësisht  thirrje […]

EKSKLUZIVE/ Standartet që u ofrohen pacientëve në QSUT “Nënë Tereza”

Në institucionin më të madh në Shqipëri ndodh që përveç sherbimit mjekësor mund të marrësh dhe lloje të ndryshme virusesh. Shikoni paradoksin që shfaqet duke e prishur imazhin e atyre pamjeve te bukura, të institucionit shëndetësor akademik, të krijuara si censurë e idesë së investimeve. Në redaksinë e rehatfare.al mbërrijnë […]

Basha e cilëson kriminale rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në kryeqytet

Në një postim në faqen e tij në “Facebook’ Kryetari i Partisë Demokratike është shprehur kundër rritjes së çmimit të ujit të pijshëm duke e cilësuar atë si një veprim kriminal ndaj qytetarëve  të Tiranës. “Partia Demokratike do të votojë nesër kundër këtij vendimi anti-popullor dhe ju bën thirrje të […]

Aktivistë të shoqërisë civile i drejtohen kryeministrit për çështjen e mbetjeve spitalore

Dje para Kryeministrisë është zhvilluar një protestë nga Shoqëria Civile kundër mbetjeve të rrezikshme spitalore. Figura të rëndësishme të jetës mediatike, si dhe ambientalistë të ndryshëm shprehën indinjatën e tyre ndaj shtetit shqiptar mbi mënyrën e se si mbetjet e rrezikshme spitalore hidhen në vende pa kurrafare sigurie, të cilat […]