Aktualitet

RSU2 vëmendje maksimale ambjenteve të studentëve, një tjetër investim dinjitoz

Fal drejtimit dinjitoz nga drejtoresha e përgjithshme  Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 është duke pësuar ndryshime të shumta në kushtet e ambjenteve akomoduese. Vëmendje maksimale po i kushtohet mjediseve të përbashkëta, ku ndër to shohim dhe sallën e studimit të një prej godinave në sektorin mjekësi. Në një postim të bërë […]

Zbardhet i gjithë vendi nga dëbora, vështirësohet qarkullimi i mjeteve, disa qytete pezullojnë mësimin

I gjithë vendi pothuajse është pushtuar nga reshje të dendura dëbore, gjë e cila ka penguar dhe qarkullimin lirshëm të automjeteve. Dëbora ka mbuluar Gjirokastrën, Korçën, Elbasanin, Dibren, Shkodrën si dhe shumë qytete të tjera të vendit. Trashësia e borës ka shkuar nga 15 në 30 cm, gjë e cila […]

Rasti i abuzimit në Fushë-Krujë, reagon zv.ministrja e Brendshme: Nuk do të rreshtim së përsërituri se nuk ka patur asnjë favorizim të askujt pavarësisht emrit apo mbiemrit që mban

  Deklarata e zv.ministres së Brendshme Romina Kuko: Përshëndetje, Ministria e Brendshme përtej çdo reagimi emocional apo te motivuar politikisht ripërsërit edhe njëherë qëndrimin e palëkundur institucional duke rikonfirmuar korrektesën e veprimeve të kryera nga Policia e Shtetit për rastin e Xhisiela Malokut. Gjykojmë të arsyeshme dhe nuk do të […]

Luksi i institucioneve shqiptare, blejnë limuzina e fuoristrada për drejtuesit, AKU 500 milion lekë automjete

  Sic duket drejtuesit e institucioneve në Shqipëri luksin e kanë priroritar. Kjo gjë vihet re  dukshëm tek kërkesat që këta kanë bërë në lidhje me blerjen e automjeteve të reja. Ndër to bie në sy Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, institucion ky që kërkon blerjen e 37 automjeteve me vlerë […]

Nikolas Label takim me Ballën : Keni bërë punë të mirë, por ka ende sfida përpara

  Kështu është shprehur deputeti gjerman, Nikolas Label për vendin tonë, gjatë konferencës së përbashkët me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Balla dhe Label folën për procesin e negociatave të Shqipërisë me BE-në, ndërsa Balla e siguroi Label se do të vijojë puna për plotësimin e […]

Rojet bregdetar/ Qytetarët ‘masakrojnë’ Ramën me komente: “Boll me show se le nam, këta duhet të jenë të zhveshur, rrinë tërë po*dh”

Shikueshmëria në komentet e faqes së Kryeministrit Edi Rama ka filluar çdo ditë të jetë dhe më e lartë. Nga ana tjetër kohët e fundit nëpër poste të ndryshme vihet re një rënie e lavdërimeve për Kryeministrin dhe në shumë prej teksteve të komentuesve shihen kritika që lidhen me “shoë-un” […]

‘Teatri’, Kristo: Ka plasur urrejtja, grabitqarët këtë duan, por mos harroni ky ishte njeriu që ngriti në këmbë shqiptarët

Pedagogu dhe moderatori Erion Kristo me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me gjuhën e urrjetjes që shumë qytetar kanë ndërmjet njëri tjetrit apo me artistët në lidhje me cështjen e teatrit. Në postimin e tij Kristo shprehet se nuk është kjo ajo që duhet të […]