Befason pedagogu i njohur: Po sikur t’i vrasim të gjitha këto gra dhe vajza që kanë mbetur?

Pedagogu i njohur Erion Kristo, e ka nisur mëngjesin e sotëm me anë të një postimi në Facebook, ku përçon një mesazh tepër të qartë në lidhje me atë që ndodh në Shqipëri, por të përmbledhur vetëm në një pyetje.

Në postimin e tij Kristo shprehet se a do të shpëtonim nëse do të vrisnim vajzat e gratë që kanë mbetur?

Menataliteti në Shqipëri, sic duket gjithnjë gjen “zgjidhje” duke treguar forcë e pushtet vetëm duke vrarë femra, ndaj dhe Kristo më së miri me pyetjen që ngre pyet nëse do të shpëtojmë po t’i vrasim ato?

 

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*