Autor: Rehat Fare

Zbulohet “takimi” sekret midis Lulzim Bashës dhe Edi Ramës

Situata politike në Shqipëri është shfrytëzuar gjithmonë nga trupa e Portokallisë, e cila përmes humorit jep një pasqyrë të realitetit shqiptar. E teksa nevoja për mbështetje nga ndërkombëtarët është e rëndësishme, Portokalli sjell serish në vëmendje problemet në çiftin Rama-Basha. Ku babi “Berisha” dhe partnerja Kryemadhi, nuk i lënë të […]

“Bombardimet e NATO-s gjenocid ndaj popullit serb”, shkarkohet zv/ministrja e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka liruar nga detyra zv/ministren serbe të Drejtësisë, Vesna Mikiç. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Haradinaj, i cili ka publikuar vendimin. Sipas tij deklaratat e Mikiç janë të papranueshme. “Në Qeverinë dhe institucionet e Republikës së Kosovës, nuk kanë vend individët, pavarësisht përkatësisë […]

“Na ishte njehere Gjergj Leka”

“Na ishte njehere Gjergj Leka” Nga Luan Laze Cdo te shtune ne mbremje ulem para ekranit per te ndjekur kantautorin Gjergj Leka ne News24. Aty shoh shume dashuri per muziken e vertet dhe mirenjohje per krijuesit e saj. Vlere kjo, qe ashtu sic thote Gjergji ne titullin e emisionit edhe mirenjohja […]

I përjashtuari Murrizi shpërthen kundër PD dhe LSI: Kur ‘kurvat’ bëjnë si virgjëresha

Deputeti i zgjedhur nga listat e Partisë Demokratike Myslim Murrizi, i përjashtuar nga funksionet e kësaj strukture pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit ka reaguar ashpër kundër militantëve dhe drejtuesve të PD-së, pasi e kritikuan për vendimin. Ai thotë se nuk pranon moral nga “kurvat “ politike që bëjnë si […]