Autor: Rehat Fare

I përjashtuari Murrizi shpërthen kundër PD dhe LSI: Kur ‘kurvat’ bëjnë si virgjëresha

Deputeti i zgjedhur nga listat e Partisë Demokratike Myslim Murrizi, i përjashtuar nga funksionet e kësaj strukture pasi nuk dorëzoi mandatin e deputetit ka reaguar ashpër kundër militantëve dhe drejtuesve të PD-së, pasi e kritikuan për vendimin. Ai thotë se nuk pranon moral nga “kurvat “ politike që bëjnë si […]

“Për një Shqipëri pa kanabis”, Spiropali: Arritje e rëndësishme në rrugën tonë europiane

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e cila ishte e pranishme në prezantimin e raportit mbi rezultatin në luftën kundër lëndëve narkotike nga Policia e Shtetit dhe Guardia di Finanza, theksoi se këto arritje janë mjaft të rëndësishme për rrugëtimin Europian të Shqipërisë. “Partnerët italianë të GDF […]

Nisma e Z. Erion Braçe duhet inkurajuar, mbështetur dhe përgëzuar, e aq më pak kritikuar dhe politizuar…

Nga Fejzo Subashi Ka ardhur koha, që pavarësisht bindjeve apo rrjeshtimit në luftën politike, çdo nismë apo vendim të Ministrave e të Qeverisë, ti shikojmë thjeshtë, politikisht, apo bardh e zi. Duhet përshëndetur Z. Berisha për informacionin në kohë rekord, që jep në rrjetet sociale. Por, qëllimi i lançimit masiv […]