Aktorët më të paguar në botë

 

I pari në listën e aktorvë më të suksesshëm dhe njëkohësisht më të paguar në botë qëndron aktori shumë i famshëm hollivudian Dwayne Johnson, i cili gjatë vitit 2016 ka arritur të fitojë plot 64.5 milionë dollar duke shënuar edhe vitin më të suksesshëm në projektet e tij filmike.

Një tjetër aktor mjaft i njohur dhe i dashur për publikun që renditet ndër më të paguarit është Jackie Chan, i cili ka fituar më shumë se 61 milion dollarë.

Aktori i tretë më i paguar përsa u perket fitimeve me anë të roleve është Matt Damon, i cili ka arritur të fitojë 55 milionë dollarë.

Postoni Komentin Tuaj

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*