Other News

Gazetar i vjetër apo i vjetruar?

Nga Manjola Arizaj Zeka Çdo të thotë të jesh gazetar i vjetër? E bëj këtë pyetje, sepse herë pas here, ngrihet një stuhi që sulmon “gazetarët e vjetër”, si të dalë mode, si zënës të rrugës për të rinjtë etj.,gjëra të tilla… Ka pasur një stuhi të tillë edhe kur […]

Koha për një Kryeministri grua!

Nga Xhoi Jakaj Gratë japin shumë nga vetja nëse janë të lira nga presioni që ju bëjnë burrat e pushtetshëm,një numër i madh prej grave dhe vajzave Politikane,të folurën në publik e kanë të diktuar nga kryetarët e partive respektive, e nëse guxojnë të ndërtojnë një identitet individual dhe të […]

Më shumë sesa trishtim!

Nga Nora Malaj E gjithë bota në këto momente po përjeton një situatë të tmerrshme dhimbje e trishtimi! Në Parisin e ëndrrave , të kryeveprave njerëzore zjarri e flaka ka përfshirë shtëpinë e Zotit ,Katedralen Notrë Damë . Humbje e madhe për të gjithë botën e qytetëtuar ! Kjo pamje […]

Fajin për grabitjen e ka Kina?!

Nga Xhoi Jakaj Mirëmëngjes! Popull i dashur. Pasi u vodhen një mal me para, sot pothuaj në të gjithë shtypin e ditës me ilaritet rrenqethës shkruhej që u vra organizatori kryesor dhe leket e vjedhësit e tyre ikën në drejtim të paditur….. Aeroporti “Nënë Tereza” po ruhet nga Ministria e […]

Vetëvendosja edhe në Shqipëri

Sic duket Lëvizja ‘Vetëvendosje’ do të jetë dhe në Shqipëri.   Bojken Abazi nga kjo parti ka bërë të ditur se Vetëvendosje me datën 11 mars 2019 ka dorëzuar pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë dokumentacionin dhe kërkesën për regjistrimin e Qendrës “Lëvizja VETËVENDOSJE! në Shqipëri”. “Qendra do të punojë […]

“Shëmbet” Shërbimi i Provës

Një drejtues mjeti i pa përgjegjshëm ka goditur murin rrethues të Drejtorisë së Shërbimit të Provës duke e rrëzuar totalisht atë Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara prej redaksisë sonë vihet re që muri i jashtëm i këtij institucioni është shembur si pasojë e goditjes, por fatmirësisht pa dëme […]